predstavlenie

За поредна година Детска градина №10 „Светлина“ се включи в Ден на революцията в храненето под мотото Не яж “боклуци”, яж зеленчуци.

Искахме да покажем на нашите деца здравословната алтернатива на “junk” храната, да научат за полезните храни, за това как сами могат да си приготвят нещо вкусно и здравословно за хапване и не на последно място – да се позабавляваме заедно!

Шестгодишната Рада Арабаджиева получи грамота за участието си в конкурса „Екохудожник“ и много подаръци. Идеята е най-малките да представят в рисунки грижовно отношение към животните и природата.

По случай 1 юни-Международен ден на детето, два тролейбуса пътуваха облепени със специални послания на деца към възрастните.

Инициативата е на Детска градина №10 „Светлина“ с подкрепата на Община Стара Загора.

По стъклата на тролейбусите бяха налепени красиви листове с различни текстове, които провокират възрастните да се замислят върху поведението си, призовавайки ги към творене на добро.

Нов проект, финансиран с 10 990 евро по програма Еразъм+, Ключова дейност 1, започва да реализира старозагорската Детска градина (ДГ) N 10 "Светлина".

Проектът е спечелен пред Центъра за развитие на човешките ресурси и по него са заложени дейности, насочени както към децата, така и към квалификацията на персонала на детското заведение.

В акция „Горски джуджета“ се включиха всички деца от детската градина.

Те се разделиха на шест лъча и поставиха дървени табелки в парк „Митрополит Методий Кусев“ (Аязмото), за да призоват гражданите да пазят чиста природата.

С тази инициатива, съвместно с Община Стара Загора, поставихме началото на едно “национално помъдряване” и искахме да покажем, че мястото където живеем е прекрасно и всички – малки и големи, трябва да се грижим за него.

Виж повече