09.03 - Национална програма „УСПЯВАМЕ ЗАЕДНО“

Модул 2: „Иновативна детска градина” - ”ПОЗНАВАТЕЛНА ПРОГРАМА ЗА СВЕТА НА ЖИВОТНИТЕ”

По проект на МОН децата от група "Мечо Пух" посетиха Спасителния център за диви животни "Зелени балкани". Осиновиха орел змияр!

Група „Горски джуджета посетиха Музей на пчеларството в Стара Загора. Целта на посещението беше обогатяването и систематизирането на детските представи за безопасно взаимодействие с животните. Децата видяха медена пита, килийките на която пчелите сами изработват с математическа точност. Проведе се демонстрация за вадене на мед и дегустация директно от пчелната пита. Малчуганите научиха на интересни факти за живота на пчелите.

Проекта включва още изграждане на стълб за птици и насекоми в двора на детската градина.