Казвам се Павлина Стоянова и работя като учител в Детска градина "Светлина" № 10. Обичта и силното уважение към личността на детето са водещи в моя избор на професията. Дълбоко вярвам в техните възможности и се старая да открия, изведа и стимулирам уменията и интересите им.

Работя като учител в ДГ №10"Светлина" гр. Стара Загора.

Това е работата, която е двигател на всичко останало, с което се занимавам. Най-голямата ми гордост в професионално отношение са децата, с които работя. Чувствам се специална, защото знам, че подготвям бъдещето на България.

Добрият учител е онзи, който умее да преподава качествено и образно, на достъпен и разбираем език, да усъвършенства постоянно знанията и опита си. Да бъда учител е призвание и мисия, но и огромна отговорност.

От детството си мечтаех да бъда детска учителка. Мечтата ми се сбъдна и вече 11 випуска са мои възпитаници - огромно удовлетворение!

Да си учител е призвание, но да бъдеш учител - това е щастие!

Казвам се Христина Костова Николова – детски учител в ДГ№10 „Светлина“, гр. Стара Загора.

Да бъдеш учител – за мен това е гордост и призвание. В процеса на обучение се стремя да запазвам и развивам детския творчески порив така, че всяко дете да живее пълноценно и да придобива различни знания и умения.

Грижата за децата за мен не е просто работа, тя е призвание и желание да направя така, че те да израснат обградени с обич и нежност, топлота и внимание.