Казвам се Десислава Гагова.
От 2011 година съм част от екипа на ДГ „Светлина“.
Обичам професията си и не мога да си представя да се занимавам с нещо, което не е свързано с деца.

Да бъдеш учител…, това е мечта, любов, търпение, предизвикателство, това е живот – призвание, а не работа.

Избрах да съм учител, защото тази професия ежедневно ми дава възможност за изява и развитие, което я прави специфична  и много интересна. Накратко казано е като една огромна кутия пълна с безброй различни и иновативни ситуации, нуждаещи се от неспирен двигател за да бъдат осъществени.

Казвам се Павлина Стоянова и работя като учител в Детска градина "Светлина" № 10. Обичта и силното уважение към личността на детето са водещи в моя избор на професията. Дълбоко вярвам в техните възможности и се старая да открия, изведа и стимулирам уменията и интересите им.

Работя като учител в ДГ №10"Светлина" гр. Стара Загора.

Това е работата, която е двигател на всичко останало, с което се занимавам. Най-голямата ми гордост в професионално отношение са децата, с които работя. Чувствам се специална, защото знам, че подготвям бъдещето на България.

Добрият учител е онзи, който умее да преподава качествено и образно, на достъпен и разбираем език, да усъвършенства постоянно знанията и опита си. Да бъда учител е призвание и мисия, но и огромна отговорност.

Грижата за децата за мен не е просто работа, тя е призвание и желание да направя така, че те да израснат обградени с обич и нежност, топлота и внимание.

Работата на детския учител е най-живият, най-творческият и интересен процес на познание, защото той не толкова учи на закони и зависимости, колкото разказва приказки, одухотворява света. Това е процес, който се разгръща във въображението, а то просто няма край!

I група - "Палавници"

Учители: Пламена Тотева, Анна Иванова

Помощник-възпитател:Таня Политова

I A група - "Рачета"