Мисията ми като учител е да осигуря безопасна и здравословна среда за децата, защото те са поверени в нашите ръце.

kuzmanovaНа първо място поставям „Изграждането на детето, като личност“, знаеща и можеща, защото единствено тогава то ще се почувства значимо, уважавано и ценено. Указване на подкрепа и съдействие, когато е необходимо, за да се стимулират себеизявите, себеутвърждаването на детето и израстването му сред връстниците. Децата се учат най-добре, когато се чувстват ценени, значими и уважавани.

Основни цели, които поставям винаги пред себе си при работата ми с децата са:

Осигуряване на възможности за всяко дете да изразява собственото си мнение и да отстоява своята позиция.
Осъществяване на тясно взаимодействие между детето и педагога на основата на доверие и взаимно уважение.
Утвърждаване на личността на детето и развиване на детското въображение и креативно мислене.
Изграждане на непрекъснат взаимен процес между Учители – Деца – Родители.