Грижата за децата за мен не е просто работа, тя е призвание и желание да направя така, че те да израснат обградени с обич и нежност, топлота и внимание.

enchevaВъзпитателният процес и потокът от дейности е винаги „облечен“ в играта. Играта развива, възпитава, обучава и има интегративна функция. Осъзнавайки индивидуалните различия на децата, за мен успех в учебно-възпитателния процес е всяка самостоятелно направена крачка в придвижването от зоната на актуалното към зоната на близкото развитие на детето. За мен е важно детето да усвоява знанията и да формира уменията си на основата на „учене чрез правене“ и „учене чрез преживяване“.

В учебно-възпитателния процес работя върху:

• Субект-субектно ориентиран учебно-възпитателен процес;
  • Преодоляване на императивния подход в обучението;
  • Повече възможности за групова работа с различна насоченост- изява в рамките на групата, детската градина, в обществото (благотворителност, дарителство);
  • Умения за самооценка на децата за своята дейност и поведение;
  • Създаване на хуманни и демократични условия за разгръщане на съществуващия потенциал на всяко дете;
  • Формиране на личностни качества у децата, като: общителност, креативност, инициативност, увереност в собствените сили, самостоятелност, толерантност, сътрудничество, емпатийност, отговорност, настойчивост, волевост и трудолюбие.